503 300 434 k.stankow@poczta.fm

Dlaczego warto skorzystać z pomocy dietetyka?

 

Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się korzystać z pomocy wyspecjalizowanego dietetyka, czy lepiej samodzielnie zająć się procesem odchudzania i komponowaniem diety. Jak się jednak okazuje, usługi oferowane przez gabinety dietetyczne stają się coraz bardziej popularne. Wiąże się to między innymi z faktem, że stosując dietę na własną rękę, najczęściej wystarcza nam motywacji na dwa-trzy tygodnie. Profesjonalny dietetyk nie tylko układa odpowiedni jadłospis i monitoruje rezultaty odchudzania, ale także zapewnia odpowiednie wsparcie na każdym etapie starania się o smukłą sylwetkę.

 

Kiedy warto zdecydować się na wizytę u dietetyka?

Odwiedzenie gabinetu dietetycznego jest wskazane nie tylko w przypadku problemów z nadwagą czy otyłością. Trzeba jednak przyznać, że o umówieniu się na wizytę bardzo często decyduje niezadowolenie ze swojej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że to nie jest jedyna trudność, w której rozwiązaniu może nam pomóc dietetyk.

Z pomocy dietetyka mogą skorzystać także osoby cierpiące z powodu różnego rodzaju dolegliwości, dla których zdrowia ustalenie indywidualnego planu odżywiania jest szczególnie istotne. Mowa tu, chociażby o takich schorzeniach jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zespół przewlekłego zmęczenia czy celiakia (choroba trzewna). Podczas tego typu schorzeń zazwyczaj jest zalecana lekkostrawna dieta, obfitująca w określone składniki odżywcze. Dzięki stosowaniu indywidualnie dopasowanego do potrzeb organizmu jadłospisu można poprawić wyniki badań oraz zyskać lepsze samopoczucie.

Ponadto z usług dietetyka mogą skorzystać wszyscy, którzy ćwiczą, prowadzą aktywny tryb życia lub po prostu chcą zdrowo się odżywiać. Zbilansowana dieta jest także polecana kobietom w ciąży, w okresie laktacji, a także dzieciom, aby mogły właściwie się rozwijać.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

Poniżej prezentuję kilka powodów, dla których nawiązanie współpracy z gabinetem Zdrowolandia na pewno będzie opłacalna:

 

  • jako dietetyk pokażę, w jaki sposób wcielić w życie zdrowe nawyki – jeśli na co dzień nie masz czasu, a spożywanie pięciu posiłków wydaje Ci się niemożliwością, doradzę, jak możesz zadbać o zdrowe, zbilansowane żywienie,
  • podpowiem Ci, jak przyrządzać zdrowe, pełnowartościowe potrawy – bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem naszej rodzimej kuchni polskiej, czy też cenisz sobie kuchnię międzynarodową, dostosuję dietę do Twoich kulinarnych upodobań,
  • jako dietetyk dysponuję fachową wiedzą nie tylko z zakresu przyrządzania zbilansowanych posiłków, ale także prawidłowego odżywiania osób cierpiących na różnego rodzaju choroby powiązane z dietą – oznacza to, że jestem w stanie wspomóc leczenie wielu schorzeń takich jak, chociażby wspomniana już wyżej celiakia czy niedoczynność/ nadczynność tarczycy,
  • jako dietetyk doradzę, jak należy zdrowo się odżywiać, bez konieczności przechodzenia na dietę –  dzięki temu dowiesz się, jak dokonywać zdrowych wyborów na co dzień w związku z odżywianiem.