503 300 434 k.stankow@poczta.fm

EKSTRAKT Z NASION GUARANY

Guarana to wywodząca się z Ameryki Środkowej i Południowej roślina, która wyróżnia się wysoką zawartością kofeiny.

Guarana działa stymulująco, znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa koncentrację i zdolność zapamiętywania. Może być stosowana w sytuacjach zmożonego wysiłku fizycznego lub psychicznego.
Nasiona guarany działają termoregulacyjnie, dlatego świetnie się sprawdzają w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej.

Najistotniejszymi składnikami aktywnymi guarany są kofeina, katechiny, epikatechiny i galusa epikatechiny. Decydują one o wysokim potencjale antyoksydacyjnym. Badania wykazują na silne działania przeciwutleniające tej substancji i dużą zdolność do zwalczania wolnych rodników, odpowiedzialnych m.in. za starzenie się organizmu oraz rozwój chorób sercowo- naczyniowych.
Guarana wykazuje szereg pozytywnych właściwości, w tym działanie antybakteryjne, przeciwmutogenne, przeciwnowotworowe, antyagregacyjne, antydepresyjne, energetyczne.

Wykazano działanie profilaktyczne wobec takich chorób jak nadciśnienie, otyłość i zespół metaboliczny. Prawdopodobnie jest to związane z silnym działaniem antyoksydacyjnym. Dodatkowo zwiększenie przemiany materii wpływa na redukcje masy ciała, co zmniejsza ryzyko wystąpienia innych schorzeń takich jak nadciśnienie czy choroby serca. Guarana wpływa na zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL oraz trójglicerydów we krwi.

Guarana, podobnie jak zielona herbata, wykazuje właściwości przyspieszające przemianę materii. Efektem tego jest nasilenie glikolizy i lipolizy.
Guarana poza wspomnianymi przeze mnie wcześniej składnikami, zawiera również:

  • witaminę C
  • witaminy z grupy B
  • olejki eteryczne
  • nienasycone kwasy tłuszczowe
  • białko